سخن روز

امام خامنه ای(مدظله العالی) : ایران پیشرفته و شریف، نیازمند نسل جوانی شجاع،تحصیل‌کرده و انقلابی است.
جشنواره منطقه ای اختراعات رویش در یزد به کار خود پایان داد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
به میزبانی بنیاد نخبگان استان یزد/
جشنواره منطقه‌‎ای اختراعات رویش «زرد کوه» به کار خود پایان داد.

جشنواره منطقه‌‎ای رویش «زرد کوه» به میزبانی بنیاد نخبگان استان یزد در یزد به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد نخبگان استان یزد؛ مصطفی شاه‌نظری؛ رییس بنیاد نخبگان استان یزد با اشاره به برگزاری جشنوارۀ اخترعات رویش زردکوه در یزد، گفت:  172 طرح از استان‌های مختلف کشور این در جشنواره ثبت‌نام کردند که بعد از داوری اولیه، 96 طرح برای مرحله حضوری پذیرفته شدند.

وی افزود: شرکت‌کنندگان در این جشنواره، مخترعانی بودند که طی سه سال گذشته اختراع خود را به ثبت رسانده و علاوه بر دریافت گواهی ثبت اختراع، محصول اولیه را نیز تولید کرده‌ بودند.

شاه‌نظری کاربردی بودن و قابلیت تجاری‌سازی اختراع را از جمله ملاک‌های ارزیابی و تفاوت‌های این جشنواره با دیگر جشنواره‌های کشور دانست و بیان کرد: علاوه بر مبانی علمی و فناورانه، اختراع‌های ارائه شده در این جشنواره، از نظر میزان تازگی و همچنین چرخه عمر فناوری مورد ارزیابی قرارگرفتند.

رییس بنیاد نخبگان استان یزد با تأکید بر اینکه اختراعات باید بر مبنای نیاز جامعه ارائه و تجاری‌سازی شوند،‌ ادامه داد:‌ نگاه مسؤولان به جشنواره رویش نگاه توانمندسازی است،؛ به این معنا که بعد از اتمام جشنواره، طرح‌های برتر برای رسیدن به محصول نهایی مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

لازم به ذکر است، جشنواره منطقه‌‎ای رویش زرد کوه با حضور بنیادهای نخبگان استان‌های‌ اصفهان، چهارمحال‌و‌بختیاری،‌ مرکزی و قم، 22 و 23 آذرماه به میزبانی بنیاد نخبگان استان یزد برگزارشد.بازدید از مسجد جامع یزد، تکیه امیرچقماق و زورخانه مبعث از برنامه های جانبی این جشنواره بود.