سخن روز

امام خامنه ای(مدظله العالی) : ایران پیشرفته و شریف، نیازمند نسل جوانی شجاع،تحصیل‌کرده و انقلابی است.
تجلیل از مستعدان برتر یزدی توسط نماینده ولی فقیه در استان یزد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل


به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان یزد در مراسمی در دفتر آیت الله ناصری، نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد از برگزیدگان کنکور سراسری 1396 و نیز برگزیدگان المپیادهای علمی دانش آموزی و دانشجویی یزدی تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان یزد آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در این دیدار که دکتر شاه نظری رییس بنیاد نخبگان یزد و شیرزاد مدیر کل آموزش و پرورش یزد حضور داشتند با اشاره به اینکه انبیای الهی آمدند تا دفینه‌های عقلی و آن چیزهایی که در ذات انسان گذاشته شده را برجسته کنند، اظهار داشت: خداوند متعال همه علوم و استعدادها را در وجود انسان قرار داده و شکافتن صندوق این استعداد و علوم نیاز به یک کلید رمز دارد.

وی خاطرنشان کرد: علومی که ما در این دنیا فرا می‌گیریم به این صورت نیست که ما یک سری مسائل را در ذهن خود انبار کنیم و سپس به بیان آن بپردازیم چرا که اگر به این صورت بود اولا ما هیچ تفاوتی با ضبط صوت نداشتیم و ثانیا هیچ شکوفایی در زندگی انسان‌ها به وجود نمی‌آمد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: این که امام خمینی(ره) می‌فرمودند ما می‌توانیم هم به دلیل همین استعدادهایی است که خداوند در وجود ما قرار داده و در صورتی که این استعدادها و علوم را بروز دهیم تمام پیشرفت‌های عالم را به دست می‌آوریم.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین شاخصه‌های تفکر، دستیابی به رشد و پیشرفت است و این موضوع باید هم در نیروی انسانی و هم در دیگر مسائل جامعه به خوبی دیده شود.

وی با انتقاد از سیستم حرکتی در ادارات و کارخانه‌ها و بخش‌های مختلف جامعه، گفت: متاسفانه شرایط کشور ما به این صورت است که یک نفر به عنوان کارگر، معلم و یا پست‌های مختلف دیگر وارد کار می‌شود و عمدتا پس از گذشت 30 سال با همان عنوان بازنشسته می‌شود، یعنی هیچ تغییری در وی ایجاد نشده است.

وی افزود: در ارتباط با مسائل مختلف به ویژه مسائل علمی و اقتصادی باید توجه داشته باشیم که پیشرفت زمانی محقق می‌شود که ما به نیروها و استعدادهای داخلی تکیه داشته باشیم و از ظرفیت نخبگان برای پیشرفت کشور استفاده نماییم.

نماینده ولی فقیه به تاکیدات مقام معظم رهبری در ارتباط با لزوم وجود روحیه انقلابی در جامعه به ویژه بین جوانان اشاره کرد و افزود: روحیه انقلابی به این معنی نیست که همیشه شمشیر به دست داشته باشیم بلکه روحیه انقلابی به معنای جدی بود و تلاش انقلابی در عرصه‌های مخلتف علمی، صنعتی و موارد مختلف دیگر است.

ایت الله ناصری خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات بسیار مهمی که در ارتباط با روحیه انقلابی در اقتصاد باید به آن توجه داشت، جلوگیری از واردات کالاها به وسیله تولید مشابه با کیفیت آن در داخل کشور است.

امام جمعه یزد افزود: این اقدام در صورتی که محقق شود در واقع اقتصاد مقاومتی را به نتیجه رساندیم و زمینه‌ای را فراهم کردیم که نه تنها به خارج از کشور در این کالاها وابسته نباشیم، بلکه زمینه افزایش تولید و اشتغال در داخل کشور را ایجاد می‌نماییم.

وی ایجاد تعهد در بین افراد مختلف نسبت به پیشرفت جامعه را ضروری دانست و گفت: زمانی که همه افراد به ویژه جوانان نسبت به پیشرفت کشور و مردم خودشان تعهد داشته باشند، در راستای پیشرفت کشور تلاش می‌کنند و با پیشنهاد کار خارج، کشور خود را ترک نمی‌کنند.

در پایان این دیدار با اهدای لوح تقدیر از مستعدان برتر یزدی تجلیل شد.