سخن روز

امام خامنه ای(مدظله العالی) : ایران پیشرفته و شریف، نیازمند نسل جوانی شجاع،تحصیل‌کرده و انقلابی است.
فراخوان هفتمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

جشنواره  ملی دانایی خلیج فارس

نفت، گاز و پتروشيمي به عنوان محورهاي حياتي اقتصاد جمهوري اسلامي ايران جايگاه ويژه­‌اي در توليد ناخالص ملي کشور دارند. دستيابي به فناوري­‌هاي صنايع نفت، گاز و پتروشيمي در سطوح مختلف و توسعه فناوري­‌هاي نوين و برتر اين حوزه تضمين‌کننده خودکفايي اقتصادي­ کشور هستند. در سايه توسعه فناوري­‌هاي دانش­‌بنيان در اين حوزه، دستيابي به اهداف سند چشم‌انداز توسعه جمهوري اسلامي ايران در سال 1404 عملي خواهد بود. در اين ميان، استان بوشهر برخوردار از قابليت‌ها و توانمندي­‌هايي است که نقش موثر آن در اقتصاد و انرژي کشور را انکارناپذير می‌کند.
با وجود پيشرفت فناوري و اکتشاف منابع جديد انرژي، نياز صنعت نفت به صادرات، گسترش صنايع پتروشيمي و ... ، تاکنون سرمايه‌گذاري ويژه و متناسب با نيازهاي صنعت برای بومي‌سازي فناوري، توسعه دانش‌هاي مرتبط و ايجاد مزيت در حوزه دانشي و فناوري صورت نگرفته است.

پارك علم و فناوري خليج فارس بر اساس ماموريت و رسالت ملي خود برای شناسایی استعدادها، كشف نوآوري‌ها، ایجاد ارتباط میان پژوهشگران، نوآوران، فن‌آفرينان و صنعتگران، و ایجاد فضای رقابت و توسعه نوآوری در زمینه‌های نفت، گاز و پتروشیمی و کاربرد دیگر فناوری‌ها در این حوزه، هر سال «جشنواره ملی دانایی خلیج فارس (شهید تندگویان): نوآوري‌هاي برتر صنایع نفت، گاز و پتروشیمی» را به پاسداشت روز ملي خليج فارس (10 اردیبهشت ماه) و گرامی‌داشت مقام شامخ شهید تندگویان، برگزار می‌نماید.

این جشنواره از دوره پنجم مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان و وزارت نفت قرار گرفته و به عنوان یک رویداد نخبگانی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی معرفی و تندیس نخبگی صنعت نفت به برگزیده جشنواره اعطا می‌شود.

برای نام نویسی در هفتمین جشنواره کلیک کنید